google-site-verification=tNiQDH86lyhyG4yHtnR7oxkWDgPVRm6RvA0iXtW4W5c

edukacja 

dukacja

 

WallBox BS, 11kW, 16A, 3 fazy

Fotowoltaika
25 stycznia 2020

Nieprzewidziane spadki napięcia czy też zatrzymanie dostaw prądu bardzo często obniżają efektywność pracy gospodarstwom rolnym.

Jest to jeden z najpowszechniejszych powodów, dla których rolnicy decydują się na instalację – szukają rozwiązań uniezależnienia się od dostawcy energii. Kolejnym argumentem są możliwości techniczne gospodarstw. Warto zauważyć, że zazwyczaj dysponują dużymi powierzchniami dachów lub gruntu. Jeśli wszystko przemawia za inwestycją w fotowoltaikę to przyjrzyjmy się bliżej jakie korzyści dla rolnika niesie za sobą zielona energia.

 

  • Przede wszystkim, instalacja dla rolnika oznacza zawsze zmniejszenie opłaty za główny czynnik umożliwiający im pracę – energię elektryczną.

  • System fotowoltaiczny zawsze podnosi wartość budynku.

  • Rolnik płacący podatek VAT może go w całości odliczyć odzyskując 23%, może również odliczyć 25% od podatku gruntowego. Taką ulgę można rozliczać przez okres do 15lat, co łącznie daje aż 48% ulgi.

  • Dystrybucja czy też produkcja żywności za pomocą energii ze źródeł odnawialnych może znacząco wyróżnić produkty pochodzenia z danego gospodarstwa na tle innych. Poparcie dla ekologii cieszy są coraz większym zasięgiem.

  • Rolnik może skorzystać z preferencyjnych kredytów na działania proekologiczne. Dotacje i możliwości finansowania zależne są od województwa, dlatego każdy indywidualnie powinien zaczerpnąć wiedzy w swojej gminie.

 

Reasumując, inwestycja dla gospodarstwa rolnego ma jak największe uzasadnienie ekonomiczne. Oczywiście, należy dodać, że takie instalacje wymagają od kupującego wyboru właściwego wykonawcy, który doradzi jak najlepszą opcję umiejscowienia instalacji jak i dobierze odpowiednią moc. 

Fotowoltaika dla rolnika

Fotowoltaika