google-site-verification=tNiQDH86lyhyG4yHtnR7oxkWDgPVRm6RvA0iXtW4W5c

edukacja 

dukacja

 

WallBox BS, 11kW, 16A, 3 fazy

Fotowoltaika
01 listopada 2023

            Tegoroczny brak zimy i zeszłoroczne upały ufaktyczniają stan globalnego ocieplenia. Coraz częściej przyznajemy rację ekologom, którzy zauważyli ten problem wiele lat temu. W obecnej sytuacji pozostaje nam jedynie znaleźć korzyść ze zmiany klimatycznej. Jedną z nich jest fotowoltaika, która stanowi jedyne źródło taniej energii.

            Instalacja fotowoltaiczna najprościej mówiąc jest fabryką energii elektrycznej. Proces pozyskania zachodzi w panelach fotowoltaicznych przy pomocy płytek krzemowych. Wytwarzają one na skutek ekspozycji na słońce ładunki elektryczne. Daje to możliwość całkowitego lub częściowego uniezależnienia się od dostaw i rosnących cen energii.  Istotną kwestią jest właściwy dobór mocy instalacji uzależniony od zapotrzebowania energetycznego klienta. Przy zastosowaniu za małej mocy instalacji, klient brakującą energię będzie musiał dokupić (a przecież nie o to chodzi), zaś przy instalacji o za dużej mocy, wyprodukowaną nadwyżkę energii będzie musiał gromadzić i przy ewentualnym niezużyciu nadprodukcja przepadnie.

            Obecnie na rynku jest bardzo wiele firm oferujących takie rozwiązania. Zwiększony popyt generuje coraz większe zapotrzebowanie zarówno na ekipy montujące jak i na doradców handlowych. Za wymaganiami idzie coraz większe zaangażowanie oraz pogłębianie wiedzy na temat prawidłowego procesu sprzedażowego. Dzięki temu, czasochłonne etapy dla klienta są sprowadzane do minimum. Takie kompleksowe rozwiązania brzmią luksusowo. Czy każdego stać na taki luksus? Tak, każdego kogo stać na płacenie obecnie horrendalnych rachunków za energię. Dostępne opcje finansowania dobierane są wedle upodobań klienta, coraz częściej zdarza się, raty kredytu czy też leasingu są jednoznaczne z wartością rachunków za energię.  Ponadto, budynek z instalacją zawsze zyskuje na wartości. Zatem inwestując w fotowoltaikę, inwestuje się w siebie. Jest to przedsiębiorcza decyzja, dzięki której klient przestaje zamartwiać się podwyżkami cen za energię. Opłacalność fotowoltaiki opiera się przede wszystkim na jej całorocznym działaniu, niezależnie od pory roku. Trzeba pamiętać, że opłacalność fotowoltaiki polega głównie na fakcie, iż instalacja produkuje energię elektryczną przy pomocy światła, a nie ciepła.

            Zainteresowanie fotowoltaiką wynika zarówno z oszczędności jak i z ekologii. Dużą rolę odegrała rosnąca świadomość społeczeństwa, które coraz bardziej zdaje sobie sprawę z faktu, iż niszcząc środowisko, dążymy do rychłej autodestrukcji.

Czy fotowoltaika jest dobrym rozwiązaniem?

Fotowoltaika